Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Baltijas kausa posmā un Eiropas triatlona Baltijas čempionātā Latvijai godalgotas vietas

Baltijas kausa posmā un  Eiropas triatlona Baltijas čempionātā Latvijai godalgotas vietas
07.08.2018

Baltijas kausa posmā un

Eiropas triatlona Baltijas čempionātā Latvijai godalgotas vietas

Pagājušā nedēļas nogale bija ļoti aktīva gan triatlona profesionāļiem un veterāniem, gan jaunajiem censoņiem un viņu vecākiem. Sacensības notika gan tepat Latvijā, Smiltenē Latvijas kausa posmā, gan Igaunijā, Tallinas pilsētā Ironmen distancē, gan Lietuvas pilsētā, Kupišķos Baltijas čempionātā. Baltijas čempionātā Kupišķos 2018. gada 4.augustā piedalījās kupls skaits mūsu jauno triatlonistu. Sacensības bija sadalītas 3 startos ar 2 dažādām distancēm:

Mazā distance - 250 m peldus Kupišķu ūdenskrātuvē, kurā ūdens temperatūra bija 27C, tad 8 km (2 apļi) riteņbraukšana Kupišķu paugurainajā pilsētā un piepilsētā un noslēgumā 1 km skriešanas aplis gar Kupišķu ūdenskrātuvi un pludmali.

Lielā distance (Sprints) - 750 m peldus Kupišķu ūdenskrātuvē, tad 20km (5 apļi) riteņbraukšana un 5 km skriešana (2 apļi) gar Kupišķu ūdenskrātuvi un pludmali, kas atšķirībā no mazās distances veda arī pa samērā stāvu kāpumu.

Gaisa temperatūra turējās 30-32C, un arī saulīte labi cepināja. Trase bija samērā grūta, un tikai stiprākie un izturīgākie sportisti to spēja pieveikt.

Mazajā distancē uz starta stājās 14 Latvijas sportistu dažādās vecuma grupās.

Uzvaras savās vecuma grupās, iegūstot zelta medaļas, svinēja: Klāvs Dūzis (SK Aquatics), Luīze Limanāne (SK Aquatics), Beate Jansone (SK Aquatics), Beāte Bula (SK Aquatics), Daņila Proščinko (DTC Jaunība). 2.vietu izcīnīja – Miks Meijers (Rīga); 3.vietu - Sebastians Žigarkovs (DTC Jaunība) un Kristaps Dūzis (SK Aquatics); 4.vietu – Evita Leitāne (SK Aquatics); 5.vietu – Karolina Bulko (SK Aquatics); 6. - Janovičs Niks Aksels (SK Aquatics); 7. - Aleksejevs Elijs (SK Aquatics); 8- Vistins Ralfs (SK Aquatics); 9. - Bulko Andrians (SK Aquatics). Jāpiemin, ka jaunie sportisti Ralfs un Miks peldēšanas posmā pazaudēja laika kontroles čipu, kas radīja diskomfortu un stresu tālākajā trasē, tomēr tiesneši laiku piefiksēja un puiši pieveica šo grūto trasi.

Rezultāti pieejami šeit: https://dbsportas.lt/lt/varz/2018073

Par sacensību karstāko punktu bija mūsu divu junioru Danielas Leitānes (SK Aquatics) un Artjoma Gajevska (DTC Jaunība) starti Elites līmenī, kur Daniela, esot pati jaunākā dalībniece un sacenšoties ar stipri pieredzējušākām sportistēm, ieguva 3.vietu un kāpa uz goda pjedestāla. Savukārt Artjoms, neesot pašā labākajā veselības kondīcijā, 21 sportista konkurencē izcīnīja 10.vietu. Baltijas kausa vērtējumā: Danielai - 1.vieta; Artjomam - 2.vieta.

Uzvaru Elitē vīriem svinēja baltkrievs Mikita Bely (1995) ar rezultātu 00:56:07; 2.vieta – baltkrievam Mikitam Katsianeu (1996) ar rezultātu 00:56:23 un 3.vieta – somam Kim Harju (1997) ar rezultātu 00:56:33. Rezultāti pieejami šeit: https://www.triathlon.org/results/result/2018_panevezys_etu_triathlon_baltic_championships/321751

Sievietēm: 1.vieta - baltkrievietei Hannai Maksimavai (1993) ar rezultātu 01:04:07; 2.vieta – igaunietei Katrinai Zaitsevai (1996) ar rezultātu 01:05:10; 3.vieta – Danielai Leitānei (2000) ar rezultātu 01:06:18. Rezultāti pieejami šeit: https://www.triathlon.org/results/result/2018_panevezys_etu_triathlon_baltic_championships/321752

 

Nākamais starts mūsu sportistiem gaidāms jau šo svētdien, 12.augustā, Rīgā, tai skaitā Eiropas kausa posms junioriem.

Novēlam veiksmīgus startus un ceram uz kuplu skaitu atbalstītāju un līdzjutēju!

 

 

Informāciju sagatavoja Evita Leitāne

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji