Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Rīgas triatlonā būs plaša un ļoti spēcīga Lielbritānijas sportistu delegācija

Rīgas triatlonā būs plaša un ļoti spēcīga Lielbritānijas sportistu delegācija
02.08.2019

 

Tuvojoties 11. augustā gaidāmajam Rīgas triatlonam, kura ietvaros notiks arī Eiropas kausa posms junioriem, kļuvis zināms provizoriskais dalībnieku saraksts un tajā redzams, ka sacensībās piedalīsies plaša Lielbritānijas sportistu delegācija, sastāvā esot gandrīz visiem spēcīgākajiem valsts jaunajiem atlētiem.

 

Tieši no Lielbritānijas nāk šī brīža slavenākie pasaules triatlonisti Alisters un Džonatans Braunliji, tomēr arī jaunie sportisti cenšas neatpalikt. Lielbritānijā triatlons ir populārs sporta veids un valstī tiek rīkots īpašs supersērijas seriāls jauniešiem un junioriem ar septiņiem posmiem sezonas garumā. Rīgā startēs gandrīz visi šī seriāla kopvērtējuma līderi. Tā puišiem būs gan junioru ieskaites līderis pēc pieciem posmiem Olivers Makinsons, gan vicelīderis Džonatans Oklijs un vēl vairāki kopvērtējuma desmitniekā esoši sportisti, kuriem piebalsos arī jaunatnes B grupas vadošie sportisti, ieskaitot līderi Hemišu Reiliju. Tikmēr starp meitenēm Rīgā uzvarēt centīsies jaunatnes B grupas līdere Īdena Šillera un junioru grupas pirmo četru vietu īpašnieces ar līderi Rouziju Alenu priekšgalā.

 

Kopā sacensībām pieteikušies desmit britu puiši un astoņas meitenes.

 

No Latvijas sacensībās būs iespējams redzēt visus jaunos talantus - valsts čempionam olimpiskajā distancē Artjomam Gajevskim pievienosies valsts čempions gan sprintā, gan supersprintā Danila Proščinko, kā arī Eiropas jaunatnes čempionāta finālā startējušais Artūrs Liepa. Viņiem konkurenci centīsies izrādīt Sandis Kornijenko, un Raimonds Levickis. Arī meiteņu konkurencē no Latvijas pieteikušās abas labākās šī brīža valsts jaunās sportistes Daniela Leitāne un Kristiāna Maskava.

 

Kopā junioru sacensībām pieteikušies 89 triatlonisti no 14 Eiropas valstīm un Jaunzēlandes. Puišu sacensībās plānots 61 dalībnieks, bet starp meitenēm 28. Lielākā delegācija nāks no Lielbritānijas, ko pārstāvēs 18 jaunie sportisti, pa deviņiem atlētiem pieteikušas Baltkrievija, Igaunija un Somija, kamēr Izraēlas pieteikumā ir astoņi sportisti, bet Latvijas un Itālijas - pa septiņiem.

 

Izmēģināt Daugavas ūdeņus, kā arī Pārdaugavā gaidāmo velobraukšanas un riteņbraukšanas trasi aicināts ikviens interesents, jo Rīgas triatlonam joprojām iespējams pieteikties mājaslapā triatlons.lv. Īpaši aicinām cilvēkus, kuriem līdz šim nav nekāda pieredze triatlonā, jo tautas distanci var pieveikt gandrīz jebkurš – tajā jāveic 350 metri peldus, 12 kilometri ar velosipēdu un trīs kilometri skriešus. Tāpat iespējams izveidot trīs cilvēku stafetes komandu, kurā katrs veic savu no distances posmiem.

 

Tāpat Latvijas Triatlona federācija meklē brīvprātīgos, kas vēlas palīdzēt šo nozīmīgo sacensību organizēšanā. Par to sīkāka informācija pieejama https://www.triatlons.lv/sacensibas/1344/brivpratigo-registracija-darbam-rigas-triatlona-2019-10-1108/nolikums.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Ikšķiles MTB velobrauciens 2023