Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Šogad starptautiskās olimpiskā krosa kategorijas sacensībās „Sigulda Cup 2018” pulcēja jaunu dalībnieku rekordu

Šogad starptautiskās olimpiskā krosa kategorijas sacensībās „Sigulda Cup 2018” pulcēja jaunu dalībnieku rekordu
18.09.2018

Svētdien, 16.septembrī Fischer Slēpošanas centrā, Siguldā norisinājās starptautiskas olimpiskā krosa (UCI XCO C2) kategorijas sacensības kalnu divriteņiem „Sigulda Cup”. Pateicoties Fischer Slēpošanas centra atbilstošajai infrastruktūrai, Latvijā šāda mēroga sacensības notiek jau ceturto gadu. Šogad sacensības pārstāvēja teju 60 dalībnieki no sešām nācijām – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Rumānijas un Baltkrievijas.

Šāda mēroga un veida sacensības ir unikālas, jo Latvijā šādas ir vienīgās. Sacensību dalībniekiem bija jāpārvar dažādi šķēršļi – tramplīni, virāžas, smiltis, saknes, akmeņu krāvumi, koki u.c. dabīgi radušies un mākslīgi veidoti šķēršļi. Sacensības bija ļoti dinamiskas un prasīja spēku, izveicību un labas koncentrēšanās spējas no dalībniekiem.

Sacensībās par Starptautiskās riteņbraukšanas savienības (UCI) ranga punktiem cīnījās sportisti Elites grupā (vīriešiem un sievietēm) un Junioru grupā (sievietēm un vīriešiem), savukārt visi pārējie interesenti no 14 gadu vecuma, kuriem nav starptautiskās UCI licences piedalījās „Open” jeb atvērtajā grupā. Kopējais balvu fonds sacensībās bija 1720 eiro.

S-Elites grupā laurus plūca Mari-Liis Mottus no Igaunijas (sporta klubs „Haanja Rattaklubi”), aiz sevis otrajā vietā atstājot Tatsiana Soupel no Baltkrievijas, bet trešajā vietā Rūtu Brakovsku no Latvijas (sporta klubs „KS”). Vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Sakari Lehtinen no Somijas (sporta klubs „Hyvinkään Pyöräilijät”), aiz sevis otrajā vietā atstājot baltkrievu Mikhail Besaha, bet trešajā vietā Armin Pilv no Igaunijas (sporta klubs „Haanja Rattaklubi”).

S-Junioru grupā pārliecinoši pirmo vietu izcīnīja latviete Šarlote Elza Medne, savukārt V-Junioru grupā pirmo vietu ieņēma dalībnieki no Igaunijas – Markus Pajur (sporta klubs „Kalevi Jalgrattakoo”) un Rait Arm, savukārt trešo vietu izcīnīja latvietis Rodžers Petaks.

S-Open grupā pirmo vietu izcīnīja Evelīna Ermane-Marčenko no Latvijas, pārstāvot komandu „Dobeles dzirnavnieks / FeelFree”, otrajā vietā aiz sevis atstājot tautieti Līgu Actiņu no komandas „Elkor”. Vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja V-Open grupā Arvo Godiņš no Latvijas, pārstāvot komandu „ZZK”, otrajā un trešajā vietā aiz sevis atstājot tautiešu – Kārli Baltaci no komandas „Patria Bottecchia” un Aivaru Dārznieku no „Lizums-Avoti SWF”.

Kopīgie sacensību rezultāti pieejami šeit.

Pēc starptautiskajām sacensībām starts tika dots arī jaunajai paaudzei līdz šim Siguldā nebijušās riteņbraukšanas sacensībās „S!-Šķēršļu velo 2018”. Arī bērniem un jauniešiem sacensību trasē bija jāpārvar dabīgi un mākslīgi veidoti šķēršļi, demonstrējot izveicību un veloprasmes. Sacensībās kopumā piedalījās gandrīz 90 dalībnieki.

Sacensības organizēja Fischer Slēpošanas centrs sadarbībā ar biedrību „Sportlat”, pateicoties Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federācijas padomes, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas, un Siguldas novada pašvaldības atbalstam. Kā arī sacensību norise nebūtu iespējama bez atbalstītājiem – „Fischer Latvia”, „Sigulda Adventures” un „Isostar

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji