Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Svētku ietvaros svētdien Mežaparkā notiks Rīgas Triatlons

Svētku ietvaros svētdien Mežaparkā notiks Rīgas Triatlons
12.08.2020

Ikgadējos Rīgas pilsētas svētkus šogad izdaiļos arī sacensības “Rīgas triatlons 2020”, kas gaidāmas svētdienā, 16. augustā Mežaparkā. Rīgas triatlons vienlaicīgi būs arī Eiropas junioru kausa posms, Baltijas čempionāts un pirmās starptautiskās sacensības kontinentā šogad.

Epidemoloģisko ierobežojumu dēļ šogad nav iespējama Rīgas triatlona norise pašā pilsētas centrā, kur tas noticis visus iepriekšējos gadus, tāpēc sacensības pārcēlušās uz ne mazāk skaistu vietu. Rīgas triatlonā peldēšana risināsies Mežaparka pludmalē, turpinājumā tiks aizvadīta velobraukšana, bet skriešanas distances finišs būs Lielās estrādes pakājē.

Supersprinta sacensībām Eiropas junioru kausa ietvaros pieteicies 71 dalībnieks, bet Baltijas čempionātā gaidāmi 37 dalībnieki. Sacensībās gatavojas ierasties triatlonisti no 13 valstīm.

Lai nodrošinātu drošu sacensību norisi, pasākuma dalībniekiem, kuri nav sportisti, sporta speciālisti un sportistus apkalpojošie sporta darbinieki, sacensībās būs jāievēro divu metru distanci, kā arī jālieto mutes un deguna aizsegi. Aicinām Rīgas triatlona apmeklētājus sacensību norises vietā nedrūzmēties, bet sacensību vietā nedrīkstēs atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija, kā arī cilvēki, kuriem ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes. Katram sacensību dalībniekam (vai viņa pārstāvim) pirms starta ar savu parakstu būs jāapliecina, ka sportistam nav noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija un nav elpceļu infekcijas slimību pazīmes. Pasākuma laikā visiem dalībniekiem stingri jāievēro pareizas roku higiēnas un respiratorās higiēnas nosacījumi, kādi tiks norādīti pasākuma vietā. Lūdzam arī apmeklētājus nodrošināties ar mutes un deguna aizsegiem.

Rīgas triatlonā sacensības ilgs visas dienas garumā. Jau plkst. 12:00 no rīta Eiropas junioru kausa posmā sprinta distancē spēkosies meitenes, Latviju pārstāvot Kristiānai Maskavai un Elīzai Zvīgulei, bet divas stundas vēlāk trasē dosies juniori, no mājiniekiem spēkojoties Raineram Zviedrim, Kristapam Dūzim, Danilam Proščinko, Sandim Kornijenko un Artūram Liepam. Pēc tam plkst. 12:30 sāksies Baltijas čempionāta sacensības sievietēm, plkst. 14:30 risināsies junioru un 15:00 vīru mači, no plkst. 17:15 startus aizvadīs bērni, seniori un arī tautas grupa, bet aizraujošā programma noslēgsies plkst. 18:00 ar stafetes sacensībām, kur katrs komandas dalībnieks veiks pa vienam etapam.
Izmēģināt Ķīšezera ūdeņus, kā arī riteņbraukšanas un skriešanas trases, finišējot pie Lielās estrādes, var ikviens interesents. Reģistrācija būs iespējama arī sacensību norises vietā, bet epidemoloģisko apsvērumu dēļ lūdzam to jau savlaicīgi darīt mājaslapā triatlons.lv. Īpaši aicinām cilvēkus, kuriem nav nekādas pieredzes triatlonā, jo tautas distance pa spēkam ir gandrīz ikvienam – tajā jāveic 100 metri peldus, četri kilometri ar velosipēdu un viens kilometrs skriešus. Tāpat iespējams izveidot trīs cilvēku stafetes komandu (ar vismaz vienu dāmu), kurā katrs veic savu distances posmu.
Rīgas triatlons risināsies astoto reizi. Pirmajos gados tas tika aizvadīts pie "Swedbank" galvenās ēkas, bet iepriekšējos divos gados pie viesnīcas "Radisson Blu Daugava ". Ja pirmajā gadā sacensības bija vienīgi Baltijas kausa posms, nākamajos divos gadus jau tika aizvadīts Eiropas kausa posms, bet kopš 2016. gada Rīgā risinās Eiropas kausa posms junioriem, jo tieši šajā vecumā Latvijas sportistiem ir lielākas izredzes pretendēt uz augstām vietām.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Ikšķiles MTB velobrauciens 2023