Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Vasaras biatlona sprintā Latvija sportisti izcīna 9. un 11. vietu.

Vasaras biatlona sprintā Latvija sportisti izcīna 9. un 11. vietu.
04.09.2016

Notikušajā Pasaules čempionātā vasaras biatlona sprintā, 28.augustā, Igaunijas pilsētā Otepē Baiba Bendika izcīnīja 11. vietu sprintā dāmu konkurencē. Savukārt junioru konkurencē iedzīšanā 9. vietu izcīnīja Vladislavs Ņedaivodins .

 

Pasaules čempionāta Vasaras biatlonā  Otepē (Igaunija ) kopā startēja 15  latviešu sportisti.

 

Sacensības sākās ar mix stafetēm kā junioriem tā arī pieagušajiem. Junioru komanda, kurā startēja Ieva Pūce, Golubeva, Ingus Deksnis un Vladislavs Ņedaivodins ierindojās 11 vietā.  Pieaugušo konkurēncē arī 11 vietu izcīnija Latvijas komanda, kurā startēja Baiba Bendika, Žanna Juškāne, Roberts Slotiņš un Daumants Lūsa.

 

Sprinta vīriem distancē labi startēja Roberts Slotiņš, kurš ar 3 soda apļiem ieriundojās 27 vietā. Žans Andrejevs ieguva 47 un Daumants Lūsa 51 vietu.  Iedzīšanā Roberts cīnījās godam un izcīnīja 31 vietu, kas vērtējams kā labs rezultāts esošajā situācijā, kas sportisti intensīvii gatavojas ziemas sezonai.

 

Dāmu konkurencē  iedzīšanas braucienā kvalificējās visas četras Latvijas sportistes - Baiba Bendika,  Žanna Juškāne, Anda Muižniece un Inga Paškovska. Baibai iedzīšana nebija tik viegls solis un iegūta 24 vieta.  Žanna Juškāne ieguva 33 vietu.  Priecē, ka ir jau 4 dāmas, kas var starēt arī stafetēs, jo sākot ar šo sezonu sakas punktu krāšana dalībai Ziemas Olimpiskajām spēlēm 2018. gadā, kas notīks Korejas pilsētā Pjenčongā.

 

Dāmu spritnāt augsto 11. vietu  izcīnīja Baiba Bendika. Labākā no juniorēm sprintā bija Ieva Pūce, kas izcīnīja 32. vietu, Inese Golubeva 35. vietu, Krista Rezgale 39. vietu, Jūlija Matvijenko 43. vietu.

 

Kā izteicās Latvijas Biatlona izlases vecākais treneris Vitālijs Urbanovičš, tad “Gribu uzsvērt, ka labi nostartēja Vladislavas Ņedaivodins. Priecē viņa cīņas gars, iedzīšanā izcīnot augsto 9 vietu un apsteidzot 12 konkurentus , jo startēja 21. Pirmās trīs šautuvēs bija  nekļūdīgas, pēdējā šautuvē, diemžēl divi soda apļi. Redzējam, ka Vladislavs aizbrauc kā desmitais un pacīnījās un finišā devītā vieta. Augsti novērtēju arī Baibas Bendikas izcīnīto 11. Vietu, lai gan jāatzīmē, ka Baiba nebija speciāli gatavojusies šim startam un ir zem slodzes, tāpēc arī solis nebija tik viegls.  Prieks par Žannas Juškānes atgriešanos biatlona apritē. Viņas ātrums trasē, cīņas spars liecina, ka ziemā varam cerēt uz labiem rezultātiem dāmām kā no Baibas tā arī Žannas ”.

 

Gan vecākais treneris, gan Baiba Bendika uzsvēra, šīs sacensības bija tikai daļa no treniņa procesa un sagatavošanās ziemas startiem. 

 

Jāatzīmē, ka šajā čempionātā nepiedalījās Latvijas Biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs, kurš vēl atveseļojas pēc operācijas un arī par sportistu pārkvalifacējies Ilmārs Bricis, kurš gaida savu oficiālu atļauju sākt startus starptautiskajā sacensību apritē, kas varētu būt novembrī.


Tuvākais starts sportistiem būs 23. septembrī Latvijas čempionāta 2. kārta Madonā.

 

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Izskrien Ogri 2020